Knihy

Picture 18

Libuše Niklová – Tereza Bruthansová 
vázaná, 280 stran, 19 × 20 cm, česky, rok vydání 2013, 790,- Kč
Druhé vydání úspěšné monografie Libuše Niklové, jejíž návrhy, uskutečňované především v podniku Fatra Napajedla, se právem řadí mezi jeden ze základních fenoménů vývoje moderního umění a designu v naší poválečné historii. Autorka Tereza Bruthansová monografii koncipovala jako poutavý přehled díla designérky a součástí knihy je také kapitola o nejbližších spolupracovnících Niklové. Druhé vydání knihy by nevzniklo nebýt přispění města Napajedla, Fatry Napajedla, Barum Continental a kovárny Viva.

                             

niklfoukaciobalka1

Foukací povídky – Petr Nikl a Libuše Niklová 
vázaná, 72 stran, 19 × 20,5 cm, česky, rok vydání 2013, 398,- Kč
Autorská kniha Petra Nikla Foukací povídky je souborem kratších textů pro děti, inspirovaných i ilustrovaných hračkami jeho maminky, v jejichž prostředí vyrůstal a na kterých mnohdy jako první testoval jejich odolnost. Hlavními hrdiny povídek jsou právě jednoznačně nejznámější hračky Libuše Niklové, jež se staly milými společníky hned několika generací dětí a které nedávno oficiálně vstoupily mezi ikony českého designu. Přesto jen pár zasvěcených ví, že jejich autorkou byla právě zlínská rodačka.

                 

Radnice v Napajedlích - David Valůšek

brožura, 24 stran, rok vydání 2012, 30,- Kč

 

Kuchařka tradičních pokrmů na Slovácku I. a II.

I. díl - Knižní vazba,  192 stran (v černobílém provedení), obrazová příloha. Dotisk 2014. 249,- Kč

II. díl - Knižní vazba,  176 stran (16 stran v černobílém provedení - základní informace, dobové fotografie, výstřižky ze starých recepisů), 160 stran barevných receptů. Rok vydání 2014. 249,- Kč (momentálně nedostupné)

Fatra 80

publikace vydaná u příležitosti 80. výročí fungování továrny Fatra Napajedla 100,- Kč 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2017 Informační centrum Napajedla
Realizace rotate Rotate