Kalendář akcí

Potmehúd

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 09.02.2018 / 19:00 / Kino Napajedla

http://napajedla.cz/galerie/14/banner.jpg

Csaba Molnár a kol.: POTMEHÚD & Radovan Předskok

Autorský projekt pětice slovenských tanečníků, kteří současným tancem znovuobjevují folklórní umělecký projev a čirou sílu nespoutané lidové tvorby.

Folklorní tanec je dnes často synonymem tradice a kulturního dědictví, tedy historie. V inscenaci Potmehúd se tanečníci snaží znovuobjevit a rehabilitovat tento prapůvodní umělecký projev, zbavit ho muzeálních nánosů a nanovo prožít čirou sílu nespoutané lidové tvorby a přirozené, neumělecké performativnosti. Vytvářejí vlastní originální folklor inspirovaný vitální a pulzující energií lidového tance – tedy jeho skutečnou podstatou, nikoli pohybovými vzorci. Každý z tanečníků vnáší do inscenace svou vlastní zkušenost a osobnost a jednotlivé výstupy proto balancují mezi humorem a dramatem, emotivností a cynizmem. Potmehúd je skutečné divadlo, ale ne díky technické preciznosti, ale proto, že zve diváky ke sdílení tady a teď.

„Krása folklorního tance pro mne spočívá ve schopnosti propojit lidi tak, že v průběhu tance instinktivně komunikují tělem na lidské i společenské úrovni. Osvobozují a naplňují tak svého ducha, ale zároveň se ukotvují v komunitě.“ Csaba Molnár
Inscenace je inspirována představením Journey Home, kterou uvedl Les SlovaKs Dance Collective v roce 2010 na festivalu Hybaj ho! Každé představení bude doprovázet speciální host, který bude začleněn do jevištní hry a bude tanečníky překvapovat. Na festivale Malá inventura ním bude sám autor projektu Csaba Molnár.

 
     

Autor (autorský tým): Csaba Molnár a kol.
Choreografie:Csaba Molnár and kol.
Námět: Lucia Kašiarová
Hudba:Tomáš Vtípil
Kostýmy:NOVADIVA
Produkce:ALT@RT
Koprodukce: BOD.Y
Účinkují:Lucia Kašiarová, Soňa Ferienčíková, Zdenka Brungot Svíteková, Martin Talaga, Lukáš Homola a host z folklórního souboru Radovan Předskok.


Do taneční inscenace se zapojí také tanečník folklórního souboru RADOVAN PŘEDSKOK.
Současně se můžete těšit také na krátké "předskokanské" pásmo členů téhož tanečního souboru.


Vstupné: 120/100 Kč
Předprodej vstupenek v Informačním centru Napajedla, Kino Napajedla hodinu před každou projekcí nebo online na kino.napajedla.cz

http://napajedla.cz/galerie/14/20161020_6100.JPG  http://napajedla.cz/galerie/14/20161016_5776.JPG      

http://napajedla.cz/galerie/14/20161016_5888.JPG  http://napajedla.cz/galerie/14/03728841.jpeg

http://napajedla.cz/galerie/14/loga.jpg


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Informační centrum Napajedla
Realizace rotate Rotate