Kalendář akcí

Jarní kilometry 2018

Přidat událost do kalendáře

Sobota, 16.06.2018 / 07:00 / Oderské vrchy

Odjezd: v 7:00 hodin od Vinárny Na Kapli

Na třetí vycházce v sobotu 16. června 2018 zavítáme do Oderských vrchů, do málo obydlené krajiny prostoupené drobnými památkami a ostrůvky neporušené přírody. Oderským vrchům schází kopce, nechybí jim však hluboké údolí se strmými srázy, jejichž bezprostřední okolí často připomíná nefalšovaný horský terén. Na naší vycházce navštívíme jedno takové místo, kterým je údolí říčky Veličky, které prořezává okraj Oderských vrchů, od Potštátu směrem k Hranicím. Z jeho strmých svahů vyčnívá spousta skalních útvarů, které si vysloužily pojmenování Potštátské skalní město. Na naší vycházce si můžete zvolit buď trasu z Potštátu do Potštátu po značené okružní trase „Potštátské skalní město“ cca 15 km, kde můžete poznat některé z četných pověstmi opředených útvarů. S pomocí textů na informačních tabulích odhalíte například Svatební kámen, Kamenná vrata, Kosí údolí, Skalky skřítků a Trpasličí domeček.

Druhou možností je zvolit trasu z Potštátu přes Michalov, Skalní město, Tlustého Jana, navštívit zříceninu hradu Puchart a pokračovat přes Radíkov, (kde se dochovalo jedno ze čtyř větrných kol, které sloužily pro čerpání vody), a Kunzov s pseudogotickým zámečkem, který nechal postavit v letech 1907-1908 šéf hranické továrny na pumpy a vodovody Antonín Kunz, a dojít přes Uhřínov do Podhoří cca 18 km.

Startovné: 200 Kč, děti do 15 let 150 Kč, členové  pořádajícího odboru 100 Kč a 50 Kč. Přihlásit se můžete, včetně  úhrady startovného, do 5. června 2018  (nebo do naplnění kapacity autobusů), v prodejně „Švadlenka Zdeňka – jízdní kola Pacholík“,  Na Kapli 1557, nebo každé pondělí po 20. hodině na Turistické chatě Na Kapli. Bližší informace ve vývěsní skříňce TJ Na Kapli, na www: tjnapajedla.cz./plan-akci/, nebo na tel. 603 489 387. Z přepravy jsou vyloučeni „domácí mazlíčci“.

Pořadatel si vyhrazuje právo při malém zájmu účastníků a nenaplnění kapacity autobusu akci zrušit a vrátit účastnický poplatek v plné výši. Na vaši účast se těší pořadatelé z A-TOM Azimut 1403 a  KČT, odbor Napajedla.

Město Napajedla podporuje činnost A-TOM Azimut 1403 a KČT, odbor Napajedla

Karel Janošek

 

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Informační centrum Napajedla
Realizace rotate Rotate