Kalendář akcí

Please The Trees & Tomáš Palucha

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 29.06.2018 / 19:00 / Park Na Kapli, Napajedla

http://napajedla.cz/galerie/14/0005978765_100%20%281%29.png
                                                                                                        +
http://napajedla.cz/galerie/14/tp.png

PLEASE THE TREES
alternativní rock

Žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény, která je pověstná strhujícími koncerty a vždy přítomným environmentálním poselstvím. Kapela Please The Trees zamíří po pěti letech opět do Napajedel ! + Tomáš Palucha ! Máte se na co těšit..

V září 2015 Please The Trees vydali čtvrté řadové album Carp, na kterém představili nový syrovější zvuk. Desku natočili při turné po USA v Detroitu a vedle nominácí na hudební ceny Vinyla a žánrové Anděly, získává cenu hudební kritiky APOLLO 2015 za nejlepší album. Předchozí, třetí album, natočené v San Franciscu bylo oceněno žánrovou cenou Anděl za nejlepší alternativní nahrávku roku 2012. Please The Trees jsou jednou z těch mála kapel, kterým se od vydání debutu v roce 2007 až dodnes podařilo udržet vysokou laťku, neúnavně si hýčkat publikum silnými koncerty a společensky se angažovat (kampaň Mluvme o stáří a spolupráce se sborem seniorek Elpida, benefiční Koncerty pro šumavskou divočinu a atd).

Skupina Please The Trees (český překlad Potěšit stromy) původně vznikla v roce 2005 spojením post rockových, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a písničkáře Václava Havelky. Debutové album Lion Prayer vyšlo v roce 2007, druhé album Inlakesh v roce 2011. Třetí řadové album A Forest Affair kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem (spolupracoval mimo jiné s Nirvanou, Melvins atd) v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo u vydavatelství Starcastic Records v říjnu 2012 a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin roku. Skupina odehrála v roce 2013 něco kolem třiceti vystoupení v zahraničí (Polsko, Bulhrasko, Rumunkso, Izrael, Holandsko, Belgie). Hned začátkem roku 2014 proběhlo turné v Anglii a v březnu další mesíční turné v USA, které čítalo dvacet tři vystoupení, během něhož skupina natočila čtvrté album ve studiích High Bias Recording v Detroitu s Chrisem Koltayem (spolupracuje s The War On Drugs, Liars, Deerhunter, Akron/Family) a v Rivington66 v New Yorku s Philem Weinrobem. Album vyšlo v září 2015 opět u Starcastic Records. Vedle nadšeného přijetí fanoušky získává také cenu hudební kritiky APOLLO 2015 za nejlepší album roku. V červenci 2015 Please The Trees vystupují mimo jiné jako předkapela legendárnímu Robertu Plantovi And The Sensational Space Shifters a s americkou hudební skupinou Two Gallants vyráží na evropské turné.

http://napajedla.cz/galerie/19/crystals-by-Julie-Hrncirova%2C2015.jpg http://napajedla.cz/galerie/19/Please-The-Trees-by-Julie-Hrncirova%2C2015.jpg
/ Z oficiálního webu kapely: by Julie Hrncirova, 2015
http://www.pleasethetrees.com/media/img/visuals/originals/PTT-Jan-Svacina-2015-by-Toma%CC%81s%CC%8C-Hejzlar.jpg http://www.pleasethetrees.com/media/img/visuals/originals/PTT-live-2015-by-Vlasta-Vojacek_2.jpg http://www.pleasethetrees.com/media/img/visuals/originals/PTT-na-valni%CC%81ku---Por%CC%8Ci%CC%81c%CC%8Cany,5.9.15_Nikolas-Tus%CC%8Cl_2.jpg
/ Z oficiálního webu kapely : Jan Svacina 2015 by Tomáš Hejzlar, live 2015 by Vlasta Vojacek, na valníku - Poříčany by Nikolas Tušl /

   


/ Vstup:  DOBROVOLNÝ !
/ V případě deště se koncert přesouvá do Kina Napajedla.

/ Upozornění: V rámci akce budou pořizovány fotografie a videozáznamy sloužící k propagačním aktivitám pořadatele.
/ www.pleasethetrees.com
/ www.tomaspalucha.tumblr.com


TOMÁŠ PALUCHA
atmospheric/ambient rock

"Jeden život je tak akorát. Dráha se otáčí v pravidelným kruhovým pohybu, zleva do prava, od začátku na konec - od začátku na konec, od konce na začátek a dál."


Málokteré kapele se podařilo za tak krátkou dobu zapustit kořeny tak hluboko v současné kytarové scéně. Začátky Tomáš Palucha se nesly v duchu spolupráce dvou kytar, současnost ceněné kapely ale zahrnuje plnou sestavu, která dodává hudbě TP až osudový rozměr. Debutové album „Guru“ z roku 2016 se stalo senzací toho roku. „Nahrávka se pro příznivce nezávislé scény stane ´kultovkou´ jako desky Srdce v kusech zvuku od kapely Gnu nebo eponymní debut skupiny Lvmen. Pro ostatní posluchače by byla neuvěřitelná škoda, kdyby se k desce Guru nedostali,“ psalo se v jedné z recenzí. A beznadějně vyprodaný náklad vinylové edice dokazuje, že si posluchači cestu našli... Tomáš Palucha letos vydávají nové album.

http://napajedla.cz/galerie/14/PT_22.jpg http://napajedla.cz/galerie/14/PT_11.jpg

http://napajedla.cz/galerie/14/pt_3.jpg http://napajedla.cz/galerie/14/pt_2.jpg http://napajedla.cz/galerie/14/pt_1.jpg
/ Fotografie z oficiální facebookové stránky kapely.
    


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Informační centrum Napajedla
Realizace rotate Rotate