Kalendář akcí

Festival vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému 2018

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 16.11.2018 / 17:00 / Klášterní kaple

http://napajedla.cz/galerie/14/titulka%20%281%29.jpg
http://napajedla.cz/galerie/19/firku%C5%A1n%C3%BD_web.jpg

S podzimem, který nás svými náladovými výkyvy zahání pod střechy lidských příbytků, přichází tradiční nabídka, jak hezky strávit čas ve společnosti krásné hudby. Koncertní síň R. Firkušného – Klášterní kaple se ve třech listopadových dnech 16. - 18. 11. rozezní tóny rozmanitých hudebních nástrojů.

PROGRAM:

Pátek 16. 11.
17.00 / Klášterní kaple / Pavel Zemen

Sobota 17. 11.
17.00 / Klášterní kaple / Základní škola Rudolfa Firkušného

Neděle 18. 11.
17.00 / Klášterní kaple / Camerata Cremsiriensis

Festival
pořádá město Napajedla, Klub kultury Napajedla a Základní umělecká škola Rudolfa Firkušného.     

/ Vstupné dobrovolné
/ Více aktualit na facebookové stránce události

http://pavelzemen.cz/wp-content/uploads/2017/12/9.-Jan%C3%A1%C4%8Dkova-sout%C4%9B%C5%BE-v-Brn%C4%9B-Pavel-Zemen-klav%C3%ADrista.jpg  http://pavelzemen.cz/wp-content/uploads/2017/12/5.-JAMU-Brno-min.jpg 
Pavel Zemen

Zahajovací koncert bude patřit vynikajícímu mladému klavíristovi Pavlu Zemenovi. Tento student JAMU v Brně se vedle klavíru věnuje i klarinetu. Jeho životní cesta je lemována velkou řadou ocenění na domácích i mezinárodních soutěžích, často koncertuje a věnuje se už také pedagogické práci. Pro Napajedla si připravil zajímavý klavírní recitál – Předtuchu a Smrt z Janáčkovy Sonáty es moll, Chopinovu Barcarollu, skladby C. Francka a S. Rachmaninova.

"Shledal jsem ho velice talentovaného. Jeho muzikální a technické schopnosti naznačují skvělé vyhlídky


http://www.napajedla.cz/galerie/856/2017-11-18_Firkusny_42.jpg  http://www.napajedla.cz/galerie/742/N28A2960.jpg
Základní škola Rudolfa Firkušného

Sobotní program je výzvou pro učitele a žáky ZUŠ R. Firkušného. Připravili pestrý program, který nabízí například části z Loutny české Adama Michny z Otradovic. Dále posluchači uslyší zpěv, komorní hru fléten, klavírní skladby, hru na tubu a klarinet. Svou premiéru bude mít pěvecký sbor „Véronique“ s Janáčkovými úpravami lidových písní.


http://www.napajedla.cz/galerie/742/N28A3782.jpg  http://www.napajedla.cz/galerie/856/2017-11-18_Firkusny_76.jpg
Camerata Cremsiriensis

Nedělní závěrečný koncert, ve kterém tradičně zazní kombinace kvalitních uměleckých výkonů s přitažlivým podáním pro posluchače. Camerata Cremsiriensis a její hosté mají na programu Violoncellový koncert A dur A. Dvořáka, Beethovena a Brahmse bude hrát klavíristka Renée Bernatíková. Vedle dalších skladeb uslyšíme Sonátu A4 P. J. Vejvanovského pro trubku, smyčce a basso continuo. Hrát bude Bohumil KUNDL, v současnosti dospělý student kroměřížské konzervatoře a do letošního léta také kněz ve Spytihněvi a Halenkovicích.

Komorní orchestr vznikl v roce 2006. Ideou byla koncertní spolupráce vynikajících studentů Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž s jejich pedagogy - zkušenými sólisty a vedoucími nástrojových skupin v symfonických orchestrech. Dnes jde již o soubor s bohatými zkušenostmi a širokým hudebním záběrem. Těžištěm repertoáru jsou skladby starých mistrů (Bach, Vejvanovský, Corelli, Händel, Vivaldi, Stamic, Haydn, Mozart), ale také A. Dvořáka, J. Suka, E. Griega, C. Saint-Saënse, B. Martinů, S. Barbera a dalších. Soubor disponuje také vlastními úpravami známých skladeb klasického repertoáru, či hudby ovlivněné jazzem a lidovou tvorbou.

_
Upozornění: V rámci festivalu budou pořizovány fotografie a videozáznamy sloužící k propagačním aktivitám pořadatele.                  


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Informační centrum Napajedla
Realizace rotate Rotate