AKTUÁLNÍ INFORMACE

Středa, 18.03.2020

DISTRIBUCE ROUŠEK - ZMĚNA

Pokud potřebujete roušku, napište prosím do zpráv na facebooku Informačního centra Napajedla: https://www.facebook.com/icnapajedla/

NÁBÍDKA POMOCI S NÁKUPY A ZAJIŠTĚNÍM ROUŠEK PRO SENIORY

MÍSTNÍ SKUPINA ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽE NAPAJEDLA

V SOUVISLOSTI S EPIDEMIOLOGICKOU SITUACÍ VÝSKYTU ONEMOCNĚNÍ COVID – 19 ZPŮSOBENÉ NOVÝM KORONAVIREM

NABÍZÍ OSAMĚLÝM, NEMOHOUCÍM SENIORŮM BEZPLATNOU POMOC S NÁKUPY A ZAJIŠTĚNÍ ROUŠEK

V PŘÍPADĚ ZÁJMU KONTAKTUJTE PŘEDSEDKYNI ČERVENÉHO KŘÍŽE MÍSTNÍ SKUPINY NAPAJEDLA

JAROSLAVU DVORNÍKOVOU KONTAKT: 723 036 956 nebo ČLENA ČČK JAROSLAVA DVORNÍKA KONTAKT: 737 812 857

POZASTAVUJEME PROZATÍM SBĚR LÁTEK

Moc vám děkujeme za látky, které jste v uplnulých týdnech nosili před klášter. Nyní máme pro švadlenky látek dostatek (na příští týden), a proto pozastavujeme jejich sběr.
.
PS: Stále se můžete zapojit: www.pomocsousedum.cz

Od soboty 28. 3. 2020 až do odvolání bude SBĚRNÝ DVŮR UZAVŘEN.

POŠTA NAPAJEDLA - Oznámení o dočasné změně hodin pro veřejnost

 Z důvodu plošné dezinfekce prostor pošty vykuřováním bude mít pošta NAPAJEDLA

 ve čtvrtek 26. 3. 2020upravenou otevírací dobu a to: od 8.00 – 11.30 hod. a 14.00 - 16.00 hod

 I v tento den platí obsluha do 9:00 hod. pouze pro klienty starší 65 let.

JÍZDNÍ ŘÁDY VLAKŮ - COVID 19

Celkový přehled omezení ČD

Celkový přehled omezení ARRIVA

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ:

Od úterý 24. března dojde kdalším omezením ve veřejné dopravě
ZLÍNSKÝ KRAJ – V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice a z důvodu razantního snížení počtu cestujících ve veřejné dopravě, bude ve Zlínském kraji s platností od úterý 24. 3. 2020 do odvolání provoz všech autobusových regionálních linek zajišťovaných krajem veden podle jízdních řádů, které platí o vánočních prázdninách. Dále dochází k omezení dálkové dopravy. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova a ostatní spoje do Brna budou zrušeny. Dále budou zrušeny dálkové spoje do Ostravy. Rovněž dochází k omezení spojů jedoucích o víkendech. Nové jízdní řády s platností od 24. 3. 2020 cestující najdou zde: https://www.id-zk.cz/jizdni-rady. Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději 24. 3. 2020. Od 24. 3. 2020 začnou platit omezení také v regionální železniční dopravě. Jejich celkový přehled najdete v přílohách této zprávy.

PROSBA - TŘÍDÍCÍ LINKY JSOU PŘETÍŽENY

Vzhledem k mimořádné situaci jsou omezeny kapacity třídících linek plastů.Žádáme vás tedy o omezení spotřeby plastů! Pokud můžete plastové obaly uchovávejte doma, dávejte do kontejnerů na plasty pouze zmačkané PET lahve a těžké výrobky.

DOBA, KDY MOHOU NAKUPOVAT JEN SENIOŘI

Vláda rozhodla, že 8.00 a 10.00 hodina je pro nakupování v prodejnách vymezena pro lidi nad 65 let. V obchodech do 500 metrů čtverečních omezení neplatí.

OŠETŘOVNÉ

MPSV ČR vydalo opatření, podle kterého budou moct lidé čerpat náhradu za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti až do 13 let věku. Ošetřovné pro zaměstnance bude propláceno i po zákonem stanovených 9 dnech, a to po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Po skončení mimořádné situace budou opět platit původní pravidla pro nárok na ošetřovné.

POVINNÉ NOŠENÍ ROUŠEK

Vláda České republiky vydala krizové opatření, kterým se ode dne 19. 3. 2020 zakazuje všem občanům pobyt a pohyb na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

 Hejtman Zlínského kraje vydal rozhodnutí, ve kterém NAŘIZUJE zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny) na všech veřejně přístupných místech, kde můžedojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry, (například: nástupiště hromadné dopravy, dopravní prostředky hromadné přepravy, čekárny, prodejny, lékárny, pošty, úřady, smuteční síně – pohřby, chodníky v obcích a městech, jednací místnosti, lázeňské kolonády, cyklostezky) na území Zlínského kraje,

počínaje dnem 19.03.2020 od 00:00 hodin do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu.

V případě nesplnění povinností stanovených tímto rozhodnutím lze uložit pokutu dle ustanovení § 34 krizového zákona až do výše 20.000 Kč.

DOVOZ NÁKUPŮ ŠIŘTE PROSÍM INFORMACI SVÝM RODIČŮM, PRARODIČŮM, SOUSEDŮM...

Pokud patříte do rizikové skupiny a je u vás žádoucí se z preventivních důvodů vyhnout návštěvě obchodu, lékárny nebo drogerie a nemáte někoho blízkého, kdo by vám mohl nákup zajistit, máte možnost využít služeb

Pečovatelské služby Napajedla

nebo

Římskokatolické farnosti Napajedla, kteří pro vás vše potřebné nakoupí a nákup vám dovezou domů. Rizikovou skupinou se myslí starší spoluobčané, případě osoby s chronickým onemocněním. Všechny občany prosíme o předání této informace těm, kteří takovou pomoc potřebují.

Kontakty: Pečovatelská služba Napajedla Mgr. Michaela Burešová Tel. 604 235 069

Římskokatolická farnost Napajedla P. Ryszard Turko Tel. 739 692 213

PROVOZ AUTOBUSOVÝCH SPOJŮ

Provoz na všech autobusových regionálních linkách v závazku veřejné služby Zlínského kraje je veden podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách

Dále může dojít k zastavení nebo omezení spojů jedoucí do Brna a Ostravy. Rovněž z důvodu vyhlášení nouzového stavu v České republice s platností od neděle 15. 3. 2020 dochází k omezení spojů na bohoslužby jezdící v neděli.  Od 18. března 2020 do 24. března 2020 je zavedeno v linkových autobusech Zlínského kraje jízdné zdarma. Cestující budou v autobusech nastupovat pouze zadními dveřmi, zároveň budou povinni použít roušky nebo podobné ochranné prostředky.Další informace týkající se veřejné dopravy ve Zlínském kraji - ZDE.

MĚSTSKÝ ÚŘAD BUDE PRO VEŘEJNOST OTEVŘENÝ POUZE 

v pondělí od 08:00 hodin do 11:00 hodin

 a ve středu od 13:00 hodin do 16:00 hodin. 

POZOR!!! Přístup na úřad bude umožněn VÝHRADNĚ na základě předchozího telefonického nebo e-mailového objednáke konkrétnímu zaměstnanci městského úřadu. Občané budou objednáváni pouze k vyřízení neodkladných záležitostí. Doporučujeme upřednostnit telefonickou či e-mailovou komunikaci (kontakty a telefonní spojení uvedené na webových stránkách města www.napajedla.cz) nebo komunikaci prostřednictvím datové schránky. 

DO ODVOLÁNÍ SE POZASTAVUJE TAKÉ VÝBĚR POPLATKŮ ZA PSY A POPELNICE

Sňatky – po dobu trvání nouzového stavu platí zákaz konání sňatečných obřadů Zrušeno veřejné projednání „Strategie rozvoje města Napajedla 2030“ dne 25. 3. 2020 Doprava – autobusy pojedou v prázdninovém režimu – do odvolání Kluby seniorů - přerušují svou činnost od 13. 3. 2020

Sportoviště a dětská hřiště – od 16. 3. 2020 jsou na území města Napajedla uzavřeny: - tělocvičny obou základních škol - Sportovní areál u základních škol - Skate-bikepark - veškerá venkovní sportoviště a dětská hřiště


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2020 Informační centrum Napajedla
Realizace rotate Rotate